השנה החדשה הזאת

תרגום: שרון גולדברג המדהימה

שנה שעברה, כתבתי את השיר הזה –

בעוד אני עדיין חותם על הרבה ממה שאמרתי שם, השנה אני יותר מבולבל משהייתי שנה שעברה. אני לא יודע אם שתי מדינות זה עדיין פיתרון אפשרי, וראיתי יותר מהזוועות ומהצער שהם המשמעות של המשך הכיבוש, ואני מרגיש פחות מחוייבות ויותר סלידה כלפי דגל מכל סוג שהוא. האתגרים שאני עומד בפניהם הם יותר ישירים?, והחוויות שעברתי במהלך השנה שעברה חיזקו ושופפו אותי כאחד. אני קרוב יותר לאדמה כשאני זז, נדמה לי, איטי יותר, מוצק יותר. שזה טוב ולא טוב וגם טוב.

הזקן שלי גם הוא, למרבה הצער, לא הרבה יותר טוב משהיה לפני שנה. עדיין יש לי תקווה בכל אופן. בכל החזיתות. וצדק ואהבה, כן בסוף הכל מגיע לאהבה וצדק.

לכבוד השנה החדשה הזו, אני אאשר מחדש את רב ההכרזה שלי מגיל 22, ואוסיף שאני רוצה לראות את סוסיא ממשיכה להתקיים, את שטח האש 918 מבוטל, את שכונת הבוסתן בסילוואן נשארת שכונת הבוסתן ולא איזה אתר תיירותי חולני ומתקתק על ההריסות של בתים פלסטיניים כפי שמתואר בתכניות העירייה. את אלע”ד מתחילה להתפורר, וגם את קק”ל, את העינוי שעובר על סילוואן מוקל. אני רוצה יותר מודעות למה שפסול, ויותר חגיגה של מה שנכון. אני רוצה לראות ולשמוע יותר ערבית ברחובות ירושלים ואני רוצה שהאלימות שלאחרונה החריפה ברמה המקומית והלאומית תוכר כמחלה הנוראית והקולקטיבית שהיא.

אני רוצה שפע של תקווה, טיפשי ככל שזה נשמע. אני רוצה בריאות וביטחון לאלו שאני אוהב, ולאלו שאני לא אוהב, ולאלו שאני לא מכיר. אני רוצה לעבור את הסיפור עם צה”ל עם חיוך וקריצה ושלווה. אני רוצה ללמוד קצת יידיש, אני רוצה לעשות יותר מדיטציה, אני רוצה יותר מסיבות על הגג של הבית שלי, ושחברים שלי יותקפו פחות על ידי אנשים מלאי שנאה, ולאכול יותר טבעוני ולצחוק יותר ולמצוא דרך להתגבר על הצורך לישון ולבלות יותר זמן עם אנשים בני ארבע או חמש.

אני רוצה שהמילים שלי ימדדו ויהיו מלאות באהבה ואני רוצה שהמקום הזה יימדד ויתמלא באהבה ואני השנה הזאת אני רוצה שהמידה תהיה מלאה באהבה. הלוואי שהשנה הזו תהיה מלאה במידה ובאהבה.